Pietų Korėjos prezidentu išrinktas konservatyvių pažiūrų Yoon Suk-yeolas (Jun Sukjolas). Kovo 8 d. išrinktas prezidentas apsilankė ne tik katalikų bažnyčioje, bet ir vėliau labdaros kavinėje, taip parodydamas savanorystės ir tarnystės vargšams gestą – pavaišindamas benamius maistu.
„Tikiuosi, kad jis laikysis savo pažadų atkurti teisingumą, vykdydamas vienybės, o ne susiskaldymo politiką”, – sakė Seulo arkivyskupas, Pchenjano apaštalinis administratorius Peteris Chungas Soon-taickas (Peteris Čiungas Sun-taikas), kai savo biure Seule susitiko su išrinktu naujuoju prezidentu ir Korėjos parlamento nariais katalikais.
Aplankyta labdaros kavinė kiekvieną trečiadienį, penktadienį ir sekmadienį teikia nemokamą maistą benamiams ir kiekvieną savaitę priima apie 1 500 benamių.
Arkivyskupas P. Chungas pabrėžia, kad „krikščioniui Dievo valia turėtų būti svarbesnė už bet kokias politinių partijų taisykles”, primindamas, kad „turime apmąstyti savo politiką ir įsitikinti, ar ji visiškai persmelkta Dievo valios”.
Prie ketvirtos pagal dydį Azijos ekonomikos vairo stojęs politikos naujokas ir prisiekęs antifeministas Y. Suk-yeolas, yra buvęs generalinis prokuroras.
Y. Suk-yeolas dar rinkimų kampanijos metu žadėjo, kad prezidentūra išsikraustys iš Mėlynųjų rūmų, kuriuose šalies vadovai gyveno nuo 1948 metų.
Naujasis šalies vadovas yra pareiškęs, kad ant kalvos stūksantys rūmai skatina „imperinį“ prezidentavimą ir kenkia bendravimui su visuomene.
Kritikai sako, kad naujojo šalies vadovo noras išsikelti siejamas su jo tikėjimu Fengšui – tradicine religine praktika, kuri pabrėžia harmonijos tarp žmonių ir gamtos svarbą.
Pietų Korėjoje jau senokai kalbama, kad Mėlynieji rūmai jo gyventojams atneša nelaimių, turint omenyje šalies istorijoje vykusias apkaltas, korupcijos skandalus ir įkalinimus.
Išrinktasis Pietų Korėjos prezidentas per spaudos konferenciją pareiškė, kad po inauguracijos gegužės 10 d. pradės dirbti Gynybos ministerijos komplekse. Nuo tos pačios dienos Mėlynuosius rūmus planuojama visiškai atverti visuomenei.
Šiuose rūmuose anksčiau gyveno karališkoji šeima bei generalinis gubernatorius po Japonijos įvykdytos Pietų Korėjos aneksijos. O nuo 1948 m. čia yra Pietų Korėjos prezidento rezidencija.