JAV milijardierius Elonas Muskas (Ilonas Maskas), „Tesla” ir „SpaceX” vadovas nuotaikingai pradėto pokalbio su dirbtinio intelekto tyrėju Lexu Fridmanu (Leksu Fridmanu) metu kalbėjosi ne tik apie Marsą, bet dalinosi ir patarimais studentams (pokalbio pabaigoje). Jie kalbėjo tokiomis temomis, kaip knygų skaitymas, vengimas tapti lyderiu ir pagalbą.
Paklaustas, ką patartų jauniems žmonėms, norintiems nuveikti ką nors didesnio, E. Muskas atsakė labai paprastai: „Stenkitės būti naudingi”. Taip pat jis kvietė jaunimą daug skaityti, daryti tai, ką mėgsta, aiškintis, kas jiems geriausiai sekasi, skaityti enciklopedijas, plėsti akiratį.
„Jei jūsų akiratis siauras, geriausia jį praplėsti bendraujant su kitais, pasiimant iš jų viską, kas gerą”, – sakė E. Muskas. Taip pat kvietė jaunimą daugiau kurti nei vartoti.
Milijardierius paminėjo, kad jaunoji karta turėtų daryti dalykus, kurie yra naudingi kolegoms ir pasauliui. „Labai svarbu būti naudingam”, – teigė E. Muskas.
Jis taip pat pažymėjo, kad kuo daugiau bendrausite su įvairiais žmonėmis iš viso pasaulio, tuo labiau atsivers jūsų proto horizontai.
„Bendraukite su žmonėmis, kurių gyvenimo kelias skiriasi nuo jūsų, kurie yra iš kitokių veiklos sričių”, – sakė Elonas Muskas Fridmanui.
2014 m. duodamas interviu E. Muskas sakė, kad iš potencialaus darbuotojo nori „išskirtinių gebėjimų įrodymų”, o ne prestižinio universiteto diplomo.
Nebūtina turėti aukštojo mokslo diplomo, sako milijardierius.
„Jei kas nors baigė puikų universitetą, tai gali būti ženklas, kad jis sugebės nuveikti didelių dalykų, tačiau tai nebūtinai yra tiesa. Jei pažvelgtumėte į, tarkime, tokius žmones kaip Billas Gatesas (Bilas Geitsas), Larry Ellisonas (Laris Elisonas), Steve’as Jobsas (Styvas Džobsas), šie vyrai nebaigė universiteto, bet jei turėtumėte galimybę juos įdarbinti, žinoma, tai būtų gera idėja.”
Paklaustas apie meilę ir draugystę E. Musk atsakė: „Yra daug dainų, knygų ir poezijos apie meilę. Meilė yra nuostabus dalykas”. Taip pat pridūrė: „Aš myliu žmones, noriu matyti juo klestint, darant puikius dalykus. Jei jų nemylėčiau, nedaryčiau to, ką darau”.