REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Iki kovo 10-osios vyksta balsavimas šv. Faustinos relikvijoriui išrinkti

Vilniuje įsikūrusi Dievo Gailestingumo šventovė šiemet gavo ypatingą dovaną –  šventosios Faustinos relikviją. Norėdama šią relikviją ne tik saugoti, bet ir ja laiminti bei leisti tikintiesiems prisiliesti, Dievo Gailestingumo šventovės bendruomenė kviečia išrinkti relikvijorių.

Susipažinti su relikvijoriais ir balsuoti už labiausiai patikusį variantą galite čia: http://bit.ly/3rgFjkT

Prie kiekvieno varianto pateiktas relikvijoriaus aprašymas, autorius ir kaina. Daugiausia balsų surinkęs relikvijoriaus eskizas bus pagamintas ir naudojamas liturgijoje. Paskutinė balsavimui skirta diena – kovo 10-oji, trečiadienis.

Laikmetis.lt primena, kad relikvijorius yra katalikų liturginis reikmuo šventojo relikvijoms (kūno, drabužių, daiktų dalims) laikyti.

1933–1936 m. į Vilniuje buvusį Dievo Gailestingumo Motinos vienuolyną iš Krokuvos atvyko sesuo vienuolė Faustina Kovalska, šiandien žinoma kaip viena svarbiausių XX a. šventųjų, paskelbusių pasauliui žinią apie Dievo Gailestingumą. Tuo metu Vilniaus priemiestyje, Antakalnyje, mediniame vienuolyno name, ses. Faustina patyrė daugiau nei 80 mistinių regėjimų bei patirčių, kurie išsamiai aprašyti jos dienoraštyje. Ši vieta ir šiandien atvira lankytojams bei piligrimams.

Viename iš regėjimų ses. Faustina mato, kaip pasaulį ištiksiančios nelaimės permaldaujamos vidujai girdimais žodžiais. Būtent šie žodžiai – Amžinasis Tėve, aukoju Tau mieliausiojo Tavo Sūnaus, o mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus Kūną ir Kraują, Sielą ir Dievystę už mūsų ir viso pasaulio nuodėmes – tapo Dievo gailestingumo vainikėlio pagrindu. Ši malda, ses. Faustinos žodžiais tariant, padeda pasitikinčiai sielai pulti į Dievo gailestingumo glėbį kaip vaikui į mylimos motinos rankas.

Pirmasis originalus Dievo Gailestingumo paveikslas buvo nutapytas Vilniuje pagal šv. Faustinos Kovalskos regėjimus. Pati sesuo Faustina stebėjo, kaip dailininkas Eugenijus Kazimirovskis tapė paveikslą, kuris pirmąsyk viešai iškabintas 1935 metų Atvelykio sekmadienį, Aušros Vartų galerijoje Vilniuje.

Nuo to laiko šio atvaizdo kartotės plačiai pasklido po pasaulį, o šv. popiežius Jonas Paulius II 2000-aisiais visoje Bažnyčioje antrąjį Velykų sekmadienį paskelbė Dievo gailestingumo sekmadieniu.

Jonas Paulius II tuomet, skelbdamas sesę Faustiną šventąja, sakė: „Kristus mums parodė daug gailestingumo kelių, pasilenkė prie žmogaus materialinio ir dvasinio skurdo. Kenčiančiam žmogui ištiesta jo ranka visų laikų žmonėms skelbia gailestingumo žinią.“

Garsusis Dievo Gailestingumo atvaizdas dabar gerbiamas Vilniuje, Dievo Gailestingumo šventovėje. Taip pat prieš Gailestingumo sekmadienį atliekamas maldų devyndienis (novena), meldžiamasi Gailestingumo valandą (trečia valanda po pietų), taip pagerbiant Jėzaus mirties laiką.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte