Kaip parodė Biblijos draugijos apklausa, Biblijos skaitymas pandemijos metu sustiprina britų viltį, įskiepija optimizmo ir padeda išlaikyti psichinę sveikatą.
Biblijos draugijos užsakymu Krikščioniškų tyrimų centro „Christian Research“ atlikta apklausa parodė: apie 42% britų teigia, kad Biblijos skaitymas sustiprina jų viltį Viešpaties pagalbą krizės metu; be to, tarp 45–54 metų respondentų šis skaičius siekia 49%. Daugiau nei ketvirtadalis respondentų (28%) mano, kad skaitant Šventąjį Raštą padidėja jų pasitikėjimas ateitimi, o beveik du trečdaliai (63%) teigia, kad tai šį pasitikėjimą palaiko tinkamame lygmenyje ir neleidžia jiems liūdėti.
Šiek tiek mažiau nei ketvirtadalis (23%) mano, kad skaitant Bibliją pagerėja jų psichinė būsena, o tarp 24–34 metų jaunuolių tokia nuomone yra beveik pusė (47%) apklaustųjų. Trečdalis 16–24 metų britų sako, kad Biblijos skaitymas padeda jiems jaustis mažiau vienišiems pasaulyje. Daugiau nei trečdalis (35%) apklaustųjų pripažįsta, kad pandemijos metu jie pradėjo dažniau skaityti Bibliją, o daugiausia tokio skaitymo padaugėjo 25–34 metų respondentų grupėje (53%).
Apklausa parodė, kad pandemijos metu krikščionys taip pat dažniau nei anksčiau skaito Bibliją: pusė jų teigė skaitantys ją kasdien, o ketvirtadalis – „kelis kartus per dieną“. Daugiau nei ketvirtadalis (27%) 25–34 m. jaunų krikščionių ir maždaug trečdalis (32%) 35–44 m. amžiaus žmonių sako, kad jie naudojasi Biblija „kelis kartus per dieną“. Daugiau nei pusė (59%) prisipažino, kad dabar žiūri daugiau su Biblija susijusių vaizdo įrašų ar tokį įprotį įgijo per pandemiją.
„Puiku, kai Biblija įkvepia žmonėms viltį ir pasitikėjimą“, – sakė dr. Andrew Ollertonas, „Biblijos draugijos internetinių Biblijos kursų” autorius. – Šventasis Raštas suteikia mums galimybę iš šalies pažvelgti į savo gyvenimą ir jo aplinkybes iš tvirtos, bet kokiomis aplinkybėmis ir laikais egzistuojančios pozicijos. Toks jausmas panašus į kylantį žmogui, skęstančiam audringoje jūroje ir staiga pajuntančiam po kojomis tvirtą pagrindą, ant kurio galima atsistoti ir išsigelbėti. Psichikos sveikata mūsų sunkmečiu yra nepaprastai svarbi, o Šventasis Raštas yra puikus dvasinio tvirtumo ir gerovės šaltinis kiekvienam iš mūsų”.