Karantino režimas. Vyriausybė pratęsė karantiną iki balandžio, tačiau leido nebedėvėti kaukių lauke, jeigu išlaikomas daugiau kaip dviejų metrų atstumas, panaikinti judėjimo ribojimai tarp miestų ir žiedinių savivaldybių. Vėl pamažu pradėjus augti sergamumui COVID-19 infekcija, Vyriausybė nusprendė nesvarstyti klausimų dėl kultūros įstaigų ir verslo atvėrimo. Verslininkai sako pasigendantys diskusijų apie tai, kaip galės saugiai grįžti į normalią veiklą „naujoje realybėje“. Ministrų kabinetas taip pat nutarė nesvarstyti prie Vyriausybės veikiančios ekspertų tarybos siūlymo įpareigoti gyventojus dėvėti tik medicinines kaukes ir respiratorius, tai liko rekomendacija. Premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė tikinti, kad „per kovo mėnesį bent jau pirmu skiepu bus paskiepyta didžioji dalis žmonių, vyresnių nei 70 metų“.
Koronaviruso situacija:
* Per praėjusią parą šalyje nustatytas 631 naujas COVID-19 atvejis, mirė 10 žmonių. Ligoninėse gydomi 927 COVID-19 pacientai, iš jų 88 – reanimacijoje. Atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų siekia 247. Latvijoje šis rodiklis siekia 503 atvejus, o Estijoje – 815 atvejų.
* Nacionalinis visuomenės sveikatos centras žada aiškintis aplinkybes, kuriomis Tauragės rajone COVID-19 užsikrėtė nuo šios ligos paskiepyti globos namų gyventojai. 14 iš 15 Lauksargių globos namuose užsikrėtusių žmonių buvo paskiepyti pagal pilną vakcinacijos schemą.
* Ukraina pradėjo nacionalinę skiepijimo nuo COVID-19 kampaniją. Dėl vėlyvo skiepijimo valdžia sulaukė visuomenės kritikos.
* Latvijos sveikatos ministras Danielis Pavlutas per diskusiją šalies parlamente pareiškė, kad jo šalis rimtai svarstytų rusiškų ir kiniškų vakcinų naudojimą, jei jas patvirtins Europos vaistų agentūra.
* JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) teigia, kad bendrovės „Johnson & Johnson“ vakcina nuo COVID-19 yra labai veiksminga prieš sunkius ligos atvejus, taip pat prieš Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) ir Brazilijoje paplitusias atmainas.
* Nyderlandų premjeras Markas Rutte pranešė, kad prieštaringai vertinama naktinė komendanto valanda pratęsiama iki kovo 15 dienos. Nuo sausio 23 dienos galiojanti komendanto valanda buvo išprovokavusi smurtinius protestus ir buvo skundžiama teismuose.
* Europos Komisija perspėjo šešias Europos Sąjungos nares dėl laisvą judėjimą Bendrijoje varžančių priemonių, įvestų stengiantis suvaldyti koronaviruso pandemiją. Komisijos teigimu, Belgijos, Danijos, Suomijos, Švedijos, Vengrijos ir Vokietijos taikos priemonės viršija prieš keturis mėnesius priimtas rekomendacijas, kuriomis siekta nustatyti balansą tarp pastangų sulėtinti koronaviruso plitimą ir išlaikyti laisvą judėjimą.
* Gana tapo pirmąja šalimi, gavusia COVID-19 vakcinų pagal „Covax“ programą, kurios tikslas nemokamai suteikti šią vakciną vargingesnėms šalims.
* Danija paskelbė, kad sušvelnins kai kuriuos ribojimus: nuo pirmadienio danai vėl galės lankytis kai kuriose parduotuvėse ir dalyvauti nedidelės apimties sporto ar bendruomenių veikloje, be to, kai kuriose vidurinėse mokyklose šalies vakaruose bus atnaujintas kontaktinis mokymas. Šalyje dalinis karantinas galioja nuo gruodžio pabaigos.
Estijos nepriklausomybės diena. Estija minėjo 103-iąsias nepriklausomybės metines. Dėl pandemijos dalies renginių, tokių kaip karinis paradas, atsisakyta, kitus galima stebėti per televiziją.
Kaltinimai Depardieu. Pranešta, jog prancūzų aktoriui Gerard’ui Depardieu pareikšti kaltinimai vienos jaunos aktorės išžaginimu ir seksualiniu užpuolimu. Pirminis tyrimas dėl kaltinimų išžaginimu 72-ejų G. Depardieu buvo nutrauktas 2019 metais dėl įrodymų trūkumo, tačiau pernai jis buvo atnaujintas. Agentūra AFP, remdamasi šaltiniais, skelbia, kad gruodį jam pareikšti baudžiamieji kaltinimai.
Golfo legendos avarija. Į didelę automobilio avariją netoli Los Andželo pateko golfo legenda Tigeris Woodsas, kuriam buvo sunkiai sužalotos abi kojos. T. Woodso „Twitter“ paskyroje išplatintame pranešime teigiama, jog sporto garsenybė yra sąmoningas ir reaguoja į aplinką.
Riaušės Ekvadore. Mažiausiai 75 kaliniai žuvo ir dar keletas buvo sužeisti per trijuose Ekvadoro kalėjimuose kilusias riaušes. Jos siejamos su gaujų priešprieša.
Navalno statusas. Tarptautinė teisių gynimo organizacija „Amnesty International“ pranešė nebelaikanti Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno sąžinės kaliniu dėl neapykantos kurstymo praeityje, tačiau žada ir toliau siekti jo paleidimo į laisvę. Organizacija nedetalizavo, kokie opozicionieriaus komentarai lėmė tokį sprendimą.
Sirijos pareigūno teismas. Vokietijos teismas nuteisė buvusį Sirijos prezidento Basharo al Assado slaptosios policijos pareigūną Eyadą al Gharibą, padėjusį kankinti kalinius. Jam skirta puspenktų metų įkalinimo bausmė. Tai pirmas kartas, kai koks nors teismas už Sirijos ribų paskelbia nuosprendį byloje dėl Sirijos vyriausybės pareigūnų nusikaltimų žmoniškumui. Žmogaus teisių gynėjai tikisi, kad ši svarbi nutartis nustatys precedentą kitoms byloms.
Rekordinis kokaino kiekis. Vokietija ir Belgija konfiskavo 23 tonas kokaino – didžiausią šių narkotikų kiekį Europoje. Skaičiuojama, kad nelegalioje rinkoje jis būtų vertas kelių milijardų eurų.