Kanarų salynui priklausančioje La Palmoje iš ugnikalnio išsiveržusi lava pateko į Todokos miesto bažnyčią. Buvo vilčių, kad taip neatsitiks, nes lava anksčiau sustojo netoli bažnyčios.
Dėl įkaitusios masės srauto kilo gaisras. Todėl sugriuvo varpinės bokštas ir gretimi pastatai.
Saloje paskelbta gamtinės katastrofos padėtis. Iki šiol lavos srautai saloje sunaikino 656 pastatus ir 21 km kelių. Naujai išsiliejusios lavos laukai užklojo 268 hektarų plotą, daugiausiai žemės ūkio laukus, pranešė Europos Sąjungos Žemės stebėjimo programa „Copernicus“.
Prasidėjus išsiveržimui buvo evakuota daugiau kaip 6 000 gyventojų ir turistų, bet žuvusiųjų ir sužeistųjų nebuvo. Per ankstesnius du išsiveržimus 1949 ir 1971 metais du žmonės žuvo apsinuodiję dujomis.
Vulkaniniam Kanarų salynui priklausančioje La Palmoje, kurios ilgis yra apie 35 km, o plotis plačiausioje vietoje – 20 km, pagrindiniai pragyvenimo šaltiniai yra bananų auginimas ir turizmas.
Kanarų salų regiono administracijos vadovas Angelis Victoras Torresas [Anchelis Viktoras Toresas) sakė, kad „iki 600 metrų pločio“ lavos srautai padarė milžiniškos žalos bananų plantacijoms.
Šis sektorius „patyrė didžiulę žalą – kalbame apie visų Kanarų salų trečdalį bananų produkcijos“, kalbėjo jis ir pridūrė, kad naujausias derlius yra „visiškai prarastas“.
Antradienį vyriausybė skyrė 10,5 mln. eurų pagalbą dėl išsiveržimo nukentėjusiems žmonėms. Didžioji dalis šios pagalbos bus skirta namus praradusių gyventojų būstams.
Praeitą savaitę A. V. Torresas prognozavo, kad išsiveržimo žala bus didesnė kaip 400 mln. eurų.
Didžiuliai dūmų ir pelenų debesys taip pat sutrikdė skrydžius. Praeitą savaitgalį La Palmos oro uostas neveikė ištisą parą. Vėliau jis buvo atidarytas, bet skrydžiai kol kas lieka įšaldyti.
Ekspertų nuomone, išsiveržimas gali tęstis kelias savaites ar net mėnesius.