Pirmoji ponia susitiko su universiteto rektoriumi prof. Michaeliu Amiridžiu, vicerektoriumi Javieru Reyesu, vicerektoriumi sveikatos reikalams Robertu Barishu, vicerektoriumi tarptautiniam bendradarbiavimui Nealu McCrillisu ir Lituanistikos katedros vadovu prof. Giedriumi Subačiumi bei lietuvių kalbą Ilinojaus universitete dėstančia prof. Karile Vaitkute.
„Esu laiminga galėdama lankytis viename didžiausių universitetų JAV, patenkančių į pasaulio geriausių universitetų šimtuką. Lietuvai Ilinojaus universitetas Čikagoje ypač svarbus: šioje aukštojoje mokykloje veikia atskira Lituanistikos katedra ir vykdomos lituanistinės studijos“, – susitikime su rektoriumi džiaugėsi D. Nausėdienė.
Pirmoji ponia išsakė lūkestį, kad lituanistinės studijos ir toliau gyvuotų, suteikdamos galimybę studijuoti vieną seniausių pasaulyje gyvų indoeuropiečių kalbų.
Susitikime rektorius pasidžiaugė pirmosios ponios dėmesiu universitetui, aptarė galimas bendradarbiavimo galimybes ir sritis.
Lituanistikos katedra Ilinojaus universitete buvo įsteigta 1981 m. pasirašant sutartį tarp Pasaulio lietuvių bendruomenės fondo ir universiteto, veikti pradėjo 1984-aisiais, o 1990 m. papildyta teiginiu, kad katedra veiks amžinai (in perpetuity).
Lietuvos valstybė šiuo metu finansiškai prisideda prie katedros išlaikymo, Ilinojaus universitetas Čikagoje suteikia patalpas Lituanistikos katedrai ir auditorijas studentams.
Po susitikimo su universiteto vadovybe D. Nausėdienė bendravo su lietuvių kalbos ir kultūros programą pasirinkusiais studentais.
„Šiuolaikinis pasaulis keičiasi kaip niekad sparčiai. Emigracija, technologiniai pokyčiai lietuvių kalbą verčia įsitvirtinti ir skaitmeniniame pasaulyje bei virtualioje erdvėje. Tai nauji iššūkiai, o kartu ir naujos galimybės“, – susirinkusiems lietuvių kalba ir kultūra besidomintiems studentams sakė pirmoji ponia.
Prof. G. Subačius teigė, kad ponios D. Nausėdienės apsilankymas svarbus siekiant išlaikyti dėmesį lituanistikos studijoms, dėkojo už paskatinimą ir įkvėpimą studentams ir toliau domėtis lietuvių kalba ir kultūra, puoselėti lietuvybę.
D. Nausėdienė yra lituanistinio švietimo užsienyje globėja, aktyviai dalyvauja užsienio lietuvių švietimo renginiuose.