Škotijos vyriausybės praėjusią savaitę priimtos lytiškumo gairės mokykloms, rekomenduojančios mokytojams leisti pradinukams – ketverių, penkerių metų vaikams „pasikeisti“ lytinę tapatybę bei susigalvoti naują vardą pagal savo norą ir be tėvų sutikimo, kelia vis daugiau aistrų.
Šia tema netrūksta publikacijų didžiosiose Vakarų žiniasklaidos priemonėse, pvz Daily Mail, New York Post. Apie tai rašė ir Laikmetis.lt
Lytiškumo gaires mokykloms priėmę Škotijos politikai tvirtina, kad jos padės nuo patyčių ir kitokių negerovių apsaugoti translyčius moksleivius, didins pakantumo atmosferą mokyklose, apsaugos tokius moksleivius nuo tėvų spaudimo. Be to, jos neprivalomos.
Gairių kritikai savo ruožtu pabrėžia, kad jomis Škotijos vyriausybė stumia labai pavojingą ideologiją ir skelbia mažamečiams, kad jie bet kokiame amžiuje gali galvoti apie lyties keitimą. Be to, rekomendacijos mokytojams apie keturmečio vaiko norus „pasirinkti“ kitą lytinę tapatybę neinformuoti tėvų yra akivaizdus tėvų teisių pažeidimas. Klausimų kelia ir nemažai kitų šių gairių rekomendacinių teiginių (apie lyčiai neutralias uniformas, apie translyčiais save identifikuojančių moksleivių galimybes rinktis, kuriuo tualetu jie nori naudotis ir pan).
rekomendacijos mokytojams apie keturmečio vaiko norus „pasirinkti“ kitą lytinę tapatybę neinformuoti tėvų yra akivaizdus tėvų teisių pažeidimas.
Pasirodant naujai informacijai apie šių gairių rengimą, aistros dėl šio dokumento vis labiau įsiplieskia. Štai D. Britanijoje veikiantis Krikščionių institutas paskelbė, kad LGBT lobistų grupei, padėjusiai parengti šias, 70 puslapių apimties gaires, Škotijos vyriausybė iš viso sumokėjo 3 mln. iš mokesčių mokėtojų pinigų.
Be to, D. Britanijos laikraštis “The Times” paskelbė publikaciją, kurioje teigiama, kad šios gairės parengtos remiantis nepagrįstais ir klaidinančiais duomenimis.
Reaguodama į žiniasklaidos paskelbtą informaciją, Škotijos visuomeninė organizacija „Už Škotijos moteris“ paragino Škotijos švietimo sekretorę Shirley-Anne Somerville, kuri viešai gyrė minėtas gaires kaip itin pažangų sprendimą, įvertinti nekompetenciją rengiant šį dokumentą.
Panašu, kad artimiausiu metu diskusija dėl šių, prieštaringai vertinamų gairių tik stiprės.
Taip pat skaitykite: Škotijos mokyklose keturmečiai galės „pasirinkti“ naują lytį be tėvų sutikimo