REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

JAV prezidentas Donaldas Trumpas: Jis prisikėlė!

ŠaltinisCNA

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) Verbų sekmadienio proga paskelbė du pranešimus, kuriuose pripažino Didžiosios savaitės, vedančios į Velykas, svarbą ir dar kartą paragino saugoti religijos laisvę viešojoje politikoje.

Socialinio tinklo Truth Social platformoje ir oficialiame Baltųjų rūmų prezidento pranešime Trumpas pasveikino krikščionis su „Linksmomis Velykomis“ ir kalbėjo apie šios šventės svarbą krikščionims ir visai tautai.

„Krikščionys visame pasaulyje prisimena Dievo viengimio Sūnaus, mūsų Viešpaties ir Gelbėtojo Jėzaus Kristaus nukryžiavimą, o Velykų sekmadienį mes švenčiame Jo šlovingą prisikėlimą ir skelbiame, kaip krikščionys darė beveik 2000 metų: ‘JIS PRISIKĖLĖ!’“ – rašė Trumpas balandžio 13 d. pranešime Truth Social tinkle.

„Per Jėzaus skausmą ir auką ant kryžiaus mes pamatėme begalinę Dievo meilę ir atsidavimą visai žmonijai, o Jo prisikėlimo akimirka amžiams pakeitė istoriją, pažadėdama amžinąjį gyvenimą“, – tęsė prezidentas savo žinutėje.

Trumpas, kuris save apibūdina kaip nedenominacinį krikščionį, pasveikino visus tikinčiuosius su „džiaugsmingomis ir labai palaimintomis šventėmis“ ir pavadino Jungtines Valstijas „tikinčiųjų tauta“. Jis pridūrė: „Mums reikia Dievo, mes norime Dievo, ir su Jo pagalba padarysime savo tautą stipresnę, saugesnę, didesnę, klestinčią ir labiau vieningą nei kada nors anksčiau.“

Prezidentas taip pat paskelbė pareiškimą per Baltuosius rūmus, kuriame teigė: „[Pirmoji ponia] Melania ir aš meldžiamės kartu su krikščionimis, švenčiančiais mūsų Viešpaties ir Gelbėtojo Jėzaus Kristaus nukryžiavimą ir prisikėlimą – gyvojo Dievo Sūnaus, kuris nugalėjo mirtį, išlaisvino mus iš nuodėmės ir atvėrė dangaus vartus visai žmonijai.“

Trumpas sakė, kad Didžioji savaitė yra „laikas krikščionims susikaupti, prisiminti Jėzaus nukryžiavimą ir pasiruošti širdimi, protu bei siela Jo stebuklingam prisikėlimui iš numirusių.“

„Per šią šventą savaitę mes pripažįstame, kad Velykų sekmadienio šlovė neįmanoma be Jėzaus Kristaus aukos ant kryžiaus“, – pabrėžė prezidentas.

„Paskutinėmis savo valandomis Žemėje Kristus savo noru iškentė nepakeliamą skausmą, kankinimus ir mirtį ant kryžiaus dėl gilios ir ištikimos meilės visai savo kūrinijai“, – pridūrė jis. „Per Jo kančią mes esame atpirkti. Per Jo mirtį mums atleidžiamos nuodėmės. Per Jo prisikėlimą turime viltį amžinajam gyvenimui. Velykų rytą akmuo nuritintas, kapas tuščias, o šviesa nugali tamsą – tai ženklas, kad mirtis neturi paskutinio žodžio.“

Prezidentas taip pat paragino melstis už „Šventosios Dvasios išsiliejimą ant mūsų mylimos tautos“ ir kad Jungtinės Valstijos „išliktų tikėjimo, vilties ir laisvės švyturiu visam pasauliui. Mes meldžiamės, kad galėtume pasiekti ateitį, atspindinčią tiesą, grožį ir gėrį iš amžinosios Kristaus dangaus karalystėje.“

Įsipareigojimas religijos laisvei

Savo pranešime, paskelbtame per Baltuosius rūmus, Trumpas taip pat pabrėžė savo paramą religijos laisvei viešojoje politikoje.

„Šią Didžiąją savaitę mano administracija atnaujina savo pažadą ginti krikščionišką tikėjimą mūsų mokyklose, kariuomenėje, darbovietėse, ligoninėse ir valdžios institucijose“, – sakė prezidentas. „Mes niekada nesvyruosime saugodami teisę į religijos laisvę, gindami gyvybės orumą ir saugodami Dievo vietą viešojoje erdvėje.“

Vasario mėnesį Trumpas pasirašė vykdomąjį įsaką, kuriuo buvo įkurta darbo grupė, siekianti „pašalinti antikrikščionišką šališkumą“ federalinėje vyriausybėje. Ši darbo grupė peržiūri politiką JAV Teisingumo departamente, Federaliniame tyrimų biure (FTB) ir kitose federalinėse agentūrose, siekdama nustatyti neteisėtą antikrikščionišką praktiką.

Be to, Trumpas panaikino ankstesnes prezidento Joe Bideno administracijos vykdomąsias nuostatas, kurios siekė įvesti „lytinės tapatybės“ antidiskriminacines taisykles katalikiškoms organizacijoms. Jungtinių Valstijų vyskupai buvo perspėję, kad tokios taisyklės paverstų Bažnyčios institucijas netinkamomis gauti valstybinius kontraktus.

Tačiau vyskupai ginčijosi su administracija dėl jos sprendimų mažinti finansavimą migrantų ir pabėgėlių programoms bei užsienio pagalbos sutartims, kurios rėmė katalikiškas nevyriausybines organizacijas tiek JAV, tiek užsienyje. Šiuo metu vyskupai yra įsitraukę į teisminį ginčą su Trumpo administracija dėl kai kurių minėtų finansavimo mažinimų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte