Vilniuje įvyko konferencija „Krikščioniškas politinis veikimas bendrojo gėrio link” (vaizdo įrašas)

Vakarų civilizacijos ateitis kelia didelį visuomenės susirūpinimą. Siūlomos įvairios, dažnai net viena kitą paneigiančios strategijos, kaip užtikrinti Vakarams priklausančių valstybių bei visuomenių, tarp kurių ir Lietuvos, tvarumą bei išlikimą. Nepaisant pastaruoju metu vis labiau įsigalinčio individualizmo, yra sutariama, kad visuomenės išlikimui yra būtinas visuomenę vienijantis bendras vardiklis ir tvirtas pamatas. Tokiu pamatu nuo Aristotelio laikų politinėje mintyje ir katalikų Bažnyčioje yra laikoma bendrojo gėrio samprata. Tačiau kaip ir kitos didžios teorijos, bendrojo gėrio samprata pasiūlo ne tik išmintingų atsakymų, bet kelia ir nuogąstavimų.

Visa tai ir kitus aktualius klausimus aptarė žymūs ne tik Lietuvos mokslininkai ir stebėtojai profesorius Alvydas Jokubaitis (VU), politikos komentatorius Vladimiras Laučius, dr. Vygantas Malinauskas (LVI, VDU), prof. Andrius Narbekovas (VDU), dr. Vincentas Voboliavičius (ISM), bet ir kitose šalyse politinius procesus gerai matantys ir juos įžvalgiai apmąstantys kolegos prof. Piotras Mazurkiewiczius (Varšuvos kardinolo Stefano Wyszyńskio universitetas, Lenkija) ir Johannes de Jongas (Sallux fondas, Nyderlandai).

Svarbi konferencijos dalis – dvi diskusijų sesijos, kuriose dalyvavo Lietuvos politikai – europarlamentarai Aurelijus Veryga (LVŽS) ir Paulius Saudargas (TS-LKD) bei Lietuvos Respublikos Seimo nariai Vytautas Sinica (NS), Linas Kukuraitis (DSVL) ir Martynas Katelynas (LSDP). Konferenciją organizuoja „Laisvos visuomenės institutas“ ir Sallux fondas (Nyderlandai).

ŠALTINISLVI
Ankstesnis straipsnisPas Viešpatį iškeliavo Laisvės kovų dalyvė sesuo Monika Gavėnaitė
Kitas straipsnisPopiežius palaimino Krekenavos Švč. M. Marijos paveikslo karūnas