Kinija ruošiasi oficialiai uždrausti misionierių veiklą

ŠaltinisPERSECUTION

Kinija įveda griežtus apribojimus misionieriškai veiklai: nuo gegužės 1 d. užsieniečiams draudžiama skleisti tikėjimą

Praėjusią savaitę Kinijos Komunistų partijos (KKP) paskelbtos naujos taisyklės įveda griežtus apribojimus misionieriškai veiklai šalyje, praneša valstybinė Kinijos žiniasklaida ir KKP atstovai.

Taisyklės, kurios įsigalioja gegužės 1 d., draudžia užsieniečiams pamokslauti, dalintis savo tikėjimu ar kurti religines organizacijas be oficialaus vyriausybės leidimo, praneša persecution.org.

Valstybinė Kinijos žiniasklaida teigia, kad peržiūrėtos taisyklės prisideda prie nacionalinio saugumo stiprinimo — tai įprastas KKP pretekstas religijos persekiojimui — bei padeda apsaugoti „normalią religinę veiklą“, t. y. tik tą veiklą, kuri vykdoma griežtai prižiūrint valstybei ir per valstybines religines institucijas.

KKP jau seniai žiūri į nepriklausomą religinę veiklą su įtarumu, teigdama, kad religinis lojalumas prieštarauja aukščiausiam lojalumui, kurio reikalauja partija. Vyriausybė laiko nepriklausomą religinę veiklą sektomis ir ekstremizmu, nepriklausomai nuo jos teologinių šaknų, ir reikalauja, kad visa krikščioniška veikla vyktų tik valstybės patvirtintose bažnyčiose.

Protestantų bažnyčia „Trys savastys“ ir Kinijos katalikų patriotinė asociacija yra ryškiausi tokių valstybinių religinių institucijų pavyzdžiai. Šios institucijos propaguoja KKP ir Kinijos prezidento Si Dzinpingo asmenybės kultą giesmėse, pamoksluose ir viešuose renginiuose.

Nepriklausomos namų bažnyčios, veikiančios už valstybinės sistemos ribų, dažnai yra puolamos reidų, o jų nariai sulaikomi kaltinant juos veikla prieš valstybės interesus.

Šių metų pradžioje Kinijos vyriausybė paskelbė ataskaitą, kurioje teigiama, kad 2024 m. suintensyvėjo nepriklausomų religinių grupių persekiojimas.

„2024 metais Kinijos viešojo saugumo institucijos sustiprino pastangas likviduoti sektas“, – rašoma valstybinėje žiniasklaidoje Global Times. „Jos dirba siekdamos suvaldyti religinių organizacijų augimą ir plitimą šalyje, sumažinti galimas grėsmes nacionaliniam politiniam saugumui ir palaikyti socialinį stabilumą.“

Kinijos viešojo saugumo ministerija savo pareiškime platformoje WeChat nurodė, kad padidino išlaidas technologijoms ir darbo jėgai, skirtai kovoti su nepriklausomomis religinėmis organizacijomis.

Kinija pirmauja pasaulyje pagal technologijų panaudojimą savo piliečių sekimui ir represijoms. Nors tikrasis stebėjimo aparato mastas nežinomas, tyrimai rodo, kad šalyje veikia sistema, sekanti kiekvieno piliečio judėjimą, kad būtų galima įvertinti jų lojalumą KKP. Nuo kasdienių detalių, tokių kaip apranga, iki rimtesnio stebėjimo, pavyzdžiui, su kuo žmogus bendrauja, sistema veikia siekdama stebėti ir vertinti piliečių lojalumą.

Kinijos pareigūnai naudoja šios sistemos duomenis, kad stebėtų ir kontroliuotų asmenis, kuriuos laiko pavojingais valstybei. Ypač tai taikoma tiems, kurie susiję su neregistruotomis namų bažnyčiomis, bei tiems, kurie siekia išpažinti religiją ne valstybinėse institucijose.

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Exit mobile version